Yılın Rengi 2019 Ev Dekorasyonunda Mercan Rengi

2019'da Yılın Rengi Seçilen “Canlı Mercan” Ev Dekorasyonunda Sıcak, Canlı ve Taze Hava Katacak...

2019 yılın rengi seçilen “Canlı Mercan” evinize sıcak, yumuşak, canlı ve taze bir hava katacak. Ev dekorasyonunda mercan rengi önerilerine hemen göz atın. 

Her yıl yaptığı renk seçimleriyle moda, tasarım ve dekorasyon dünyalarına yön veren Pantone Enstitüsü 2019 yılın rengi olarak ‘Living Coral’ yani ‘Canlı Mercan’ olarak belirledi. Altın tonlarında bir temele sahip bu özel renk, yumuşak karakterine rağmen enerjik ve hayat dolu.

Günlük hayatımızı giderek ele geçiren dijitalleşmeye karşılık olarak, yakınlık ve bağlılık içeren, daha otantik ve kapsayıcı deneyimlerin peşine düşüyoruz. Canlı Mercan rengi de bu iyimser ve neşeli arayışlarımızı simgeleyerek bizi sıcaklığıyla sarmalıyor, sürekli değişen çevremize karşı bize konfor ve denge sağlıyor.

Okyanusların altında gizli doğal ve kırılgan güzelliklerden ilham alan Canlı Mercan’ın soft dokunşunu ev dekorasyonunuzda uygulamak isterseniz işte size birkaç öneri.

Bir Duvarı Öne Çıkarın

Son yılların dekorasyon trendi olarak bir duvarı diğerlerinden farklı bir renge boyayarak öne çıkarmayı sıkça görüyoruz. Canlı Mercan rengini de bu şekilde uygulayarak evinizin dekorasyonuna büyük bir enerji patlaması yaşatabilirsiniz. Bu duvarı minimal tasarımlı çerçeveler asabilir ya da önüne büyük yapraklı bir çiçek yerleştirebilirsiniz.

Doğal Dokunuşlar Katın

Canlı Mercan doğadan gelen bir renk olduğundan siz de bu rengi doğal dokunuşlar katarak kullanabilirsiniz. Örneğin rustik dokulu ahşapları ve vintage görünümlü mercan rengi tekstilleri birleştirerek evinize eskinin sıcaklığını ekleyebilirsiniz.

Sıcaklığı Vurgulayın

Canlı Mercan sıcak bir renk, bu nedenle de battaniye, yatak örtüsü, yastık ve uzun tüylü halı gibi ev tekstillerine çok yakışıyor. Üstelik bunlar minik eklemeler olduğundan, evinizde çok fazla bir değişikliğe gitmeden, bu trendi hızlıca yakalamanızı sağlayacak.

Sanatsal Öğeler Kullanın

Yine Canlı Mercan renginde ev tekstili kullanmak gibi pratik ve hızlı bir değişiklik olarak, mercan tonlarında dekoratif aksesuarlar ya da baskılarla duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Mesela bir flamingo tablosu uyumlu renkteki bir duvarda çok hoş durabilir.

Doğru Tonlarla Kombinleyin

Canlı Mercan beyaz, krem ve bej gibi tonlarla mükemmel bir uyum sergiliyor. Ancak bir de rengin asıl enerjisini ortaya çıkaran kontrast tonlar var. Örneğin indigo mavisiyle kusursuz bir karşıtlık yaratabilirsiniz.

 

Önceki İçerikEv Dekorasyonuna Katkı Sağlayacak 12 Ürün
Sonraki İçerikDOĞTAŞ Koltuk Takımları