Yeşil Dekorasyon: Botanik Stil

Botanik Stil’den ilham alan dekorasyon önerilerimize göz atın.

Ev Dekorasyonunda Botanik Stil; orman, bitkiler, tropikal desenlerin iç içe geçtiği botanik stil “evde kendi bahçenizi oluşturun” sözüyle özetleniyor. Aşırı strese karşı doğaya kaçmanın, yeşile bakmanın, bitkilerin kokusunu solumanın gücünü hepimiz biliyoruz. Gücünü doğadan alan Botanik Stil ile dekore edilen evler pozitif etki oluşturuyor, kişiselleştirilmiş huzur alanları sunuyor.

Siz de evdeki eşyalarınıza şöyle bir göz atın. Eğer biraz daha yeşil hiç de fena olmaz diyorsanız, doğayı evinize taşıyarak pozitif ve huzurlu bir ev atmosferi oluşturabilirsiniz. Nasıl mı? Botanik Stil’den ilham alan dekorasyon önerilerimize göz atın.

Metropol sakinlerine aradıkları huzurun yolunu iç mimarlar açtı. Ev dekorasyonunda uygulayabileceğiniz ana temalardan biri botanik stil.

 

EVDE HUZUR: BOTANİK STİL

Ev dekorasyonunda favori renklerden biri olan yeşil, bu sefer doğal malzemeler ve bitkilerle karşımıza çıkıyor. Orman havasını modern dekor anlayışıyla birleştiren botanik stil, zamanın ruhunu yakalamak isteyenlere büyük bir devrim vadediyor. Üstelik bu stili yakalamak için kanepenizi, masanızı, sehpanızı değiştirmek zorunda da değilsiniz. Bu tarza özel seçilmiş duvar kağıdı, birkaç yastık, bolca saksı ve bitkiyle evde kendinize huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Bitki tercihinizi yaparken bakımı kolay, evinizin havasını temizleyen bitkilere öncelik verebilirsiniz. Evinizin Havasını Temizleyen NASA Onaylı Bitkiler yazımıza buradan ulaşabilir, botanik stil için evinizde kullanacağınız bitkilere karar verebilirsiniz.

Ahşap Mobilyaları Ön Plana Çıkarın

Özellikle masalarda ve sehpalarda tercihinizi doğal ahşaptan yana yapabilirsiniz. Ahşap eşyalar evinize daha sıcak ve doğal bir görünüm verirken bitkilerle bütünleştiğinde keyifli bir bahçe etkisini evinize taşıyacak.

Duvar Kağıdı, Toblo-Poster, Dekoratif Objeler

Duvarlarınıza bitki posterleri asabilir, koltuk üzerine yaprak motifli kırlentler yerleştirebilirsiniz. Mevcut abajurunuzun şapkasını botanik desenli kumaşla kaplayabilirsiniz. Bu sizin bahçeniz. Dolayısıyla kendi hayal bahçenizi oluşturmak için seçeceğiniz saksılar, objeler ve bitkileri zevkinize göre almalısınız. Bu konuda tek kural var: Minimum eşya maksimum bitki.

İç Mimar Eli Değmiş Gibi!

Botanik etkiyi vurgulamanın en basit yollarından birisi doğal malzemeler kullanmanız olacaktır. Bu malzemeleri, mobilyalarda, zeminde ya da aksesuarlarda kullanabilirsiniz.

Çiçekler, yapraklar ve yeşil rengi sadece desenlerde değil formlarda da kullanabilirsiniz. Yaprak şeklinde tabaklar, gerçek çiçekler ya da çiçek şeklinde aksesuarlar botanik dekorasyonun etkisini çoğaltır. Eskitme yüzeyli ahşap ürünler de botanik dekorasyonun bir parçasıdır. Yeşil ve kahve renklerinin kontrastları ile de tek düze görünümü bozabilirsiniz.

Botanik stil evlerde doğanın sakinleştirici ve iyileştirici gücünden yararlanarak mutluluğu artırılmış bir düzen vadediyor.