Turuncu Ev Dekorasyon Fikirleri

İşte size turuncu rengi evinizde kullanmanız için ilham verecek ev dekorasyon fikirleri ...

Evinize hareket ve canlılık mı kazandırmak istiyorsunuz? İşte size turuncu rengi evinizde kullanmanız için ilham verecek turuncu ev dekorasyon fikirleri

Turuncu hem modern hemde klasik mekanlara hayat veren bir renktir. Bir çok farklı tona sahip olan bu enerjik rengi farklı şekillerde ve alanlarda evinize dahil ederek canlı bir dekorasyon stili ortaya çıkarabilirsiniz. Dekorasyon yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta turuncuyu hangi oranda ve nerede kullanmanız gerektiğidir.

Kullanıldığı alanda odak noktası haline gelen turuncu, kırmızının kışkırtıcı yanı ile sarının ışık saçan yanını harmanlayan, sıcak bir renktir. Şeftali ya da pas rengi gibi pek çok ara ton sayesinde ister klasik, ister modern her tarz ev dekorasyonu için rahatça kullanabilirsiniz.

İlham Kaynağı
Turuncu Ev Dekorasyon Fikirleri

Turuncu İle Uyumlu Renkler

Turuncu & Pastel Mavi & Beyaz
Canlı bir turuncuya en çok yakışan renklerin başında pastel mavi tonları gelir. Açık mavi “bebe mavisi” tonları turuncunun sıcaklığını dengelemek için harika bir seçenektir. Dekorasyonu tamamlamak için beyaz renk kullanılabilir. Beyaz hem turuncunun hem de mavinin dekorasyonda gerektiği gibi kendini gösterebilmesi sağlar.

Turuncu & Turkuaz & Beyaz
Cesur renkleri seviyorsanız işte size güzel bir fırsat, turuncu rengi turkuaz ile kullanırsanız daha cesur, Akdeniz havası taşıyan, sıcak bir dekorasyona imza atarsınız. Bu canlı renkleri yine beyaz kullanarak dengelemek doğru seçimdir.

Turuncu & Gri & Ahşap
Turuncu ile son derece rahat bir şekilde kullanabileceğiniz, turuncuya çok yakışan renklerden biri de gridir. Grinin soğuk duruşunu hem turuncu aksesuarlar hem de ahşabın sıcaklığı ile kırabilirsiniz.

Turuncu & Siyah & Beyaz
Turuncuyu kullanmadan önce yanına hangi renkleri getireceğiniz konusunda emin olmalısınız. Çünkü yanına ekleyeceğiniz renkler mekanın atmosferini değiştirecek kadar öneme sahiptir. Siyah beyaz kombinasyona sahip iç mekanlarda turuncu tonları kesinlikle ufak detaylarda kullanılmalıdır. Siyahın mekanda yarattığı dramatik etkiyi turuncu detaylarla biraz olsun yumuşatabilirsiniz.

Turuncu & Kahverengi & Beyaz
Turuncu ile en güçlü birliktelik sağlayacak renklerin başında kahve tonları geliyor. Önemli noktalardan biri kahve tonu ne olursa olsun dengeyi sağlamak için beyaz kullanmaktır. Turuncu ise bu temada aksesuar ve tekstil ürünlerinde ortama gerekli enerjiyi ve hareketi sağlar.

İlham Kaynağı
Turuncu Ev Dekorasyon Fikirleri
Turuncu İle Uyumlu Renkler

Turuncu & Yeşil
Turuncu ve yeşil doğada da yan yana gelen ve çeşitli tasarımlarda birlikte kullanıldığına sıkça rastladığımız bir ikilidir. Ancak turuncu ve yeşil uyumlu olsalar da, beklenen sonucu vermeleri için doğru tonların bir araya gelmesi gerekir. Turuncuyu herhangi bir yeşille bir araya getirmek yerine hangi yeşilin yumuşak bir geçişe izin verdiğine bakmak gerekir. Açık yeşil, pastel yeşil, su yeşili gibi yeşil tonları turuncuyla daha uyumlu görünür. Elbette turuncu ile koyu yeşil kullanılamaz diye bir kural yoktur ama adım adım gidilmeli ve renkler arasındaki denge korunmalıdır.

Turuncu & Krem
İçinizi okşayacak, yumuşak ve romantik bir görünüm için turuncunun en güzel tonlarından biri olan şeftali rengini krem rengi ile yan yana getirebilirsiniz. Bir yatak odasında, misafir odasında ya da oturma odasında kullanabileceğiniz bir renk paletidir. Şeftali renginin yerini somon rengi de alabilir.

Turuncu & Fuşya
Özellikle modern dekorasyon tarzını benimsemiş olanlar, minimalist mobilyalarını turuncu ve fuşya enerjisinden faydalanabilirler. Fazla masrafa girmeden, az sayıda turuncu ve fuşya renkte aksesuar ile çarpıcı sonuçlar alınabilir.

Turuncu & Beyaz
Turuncu ile canlı bir stil oluşturmak onu dengelemek için beyaz kullanabilirsiniz. Turuncu beyaz ikilisi mekanda daha dinamik, modern bir etki yaratacaktır. Bu tarz bir stil için duvar rengi olarak beyaz, aksesuar ve dekoratif tasarımlarda turuncu rengi kullanabilirsiniz. Beyaz renk turuncunun canlı, enerjik havası için doğru zemini hazırlar.

Turuncu ev dekorasyon fikirleri arasında size ilham vereceğini düşündüğümüz bir çok farklı model seçtik. Turuncunun hangi alanlarda ve hangi renkler ile kullanıldığını merak ediyorsanız işte size birbirinden güzel turuncu dekorasyon örnekleri

Önceki İçerikIKEA SKADIS: Çok Amaçlı Panodan İlham Alın!
Sonraki İçerikRenkli Çocuk Odası Modelleri