Siyah Beyaz Ev Dekorasyonu Fikirleri

Siyah Beyaz Ev Dekorasyonu İçin İpuçları

Ev Dekorasyon Fikirleri

En sıradan renkler sıralamasında zirvede yer alsalar da en dikkat çekici renkler de kesinlikle onlar! Elbette siyah ve beyazdan bahsediyoruz. Siyah beyaz ev dekorasyonunda da sık sık bir arada kullanılan renklerden. Özellikle banyo dekorasyonunda siyahın ön planda olması, evdeki diğer alanları da etkileyecek gibi görünüyor. Bu nedenle aslında hep gözde olan, ama bu yıl daha çok ön plana çıkacak olan siyah beyaz ev dekorasyonu hakkında detayları paylaşmanın tam sırası! Haydi; o halde “Siyah beyaz ev dekorasyonu nasıl yapılır?” ve “Siyah beyaz ev dekorasyonu yaparken nelere dikkat edilmeli?” gibi soruların yanıtlarını paylaşalım.

Sadece Siyah ve Beyaz Kullanmalısınız Diye Bir Kural Yok

Siyah beyaz salon dekorasyonu, yatak odası dekorasyonu ya da oturma odası dekorasyonu… Bu renkleri evinizin her odasında uygulayabileceğinizden kuşkunuz olmasın! Fakat konu siyah beyaz dekorasyon olunca başka renk kullanılamayacak gibi bir algı oluşabilir ve bu, evinizi dekore ederken kendinizi sınırlanmış gibi hissetmenize neden olabilir. Oysa kontrast oluşturmak ve dikkat çekici bir ev dekorasyonu yapmak için ideal renkler olan siyah ve beyaz pek çok renk ile şık bir şekilde bir araya getirilebilir.

Siyah Beyaz Salon Dekorasyonu

Peki, evinizi daha hareketli ve renkli kılmak için yardım alabileceğiniz renkler hangileridir? Siyah beyaz kırmızı ev dekorasyonu oldukça popüler olsa da sarı, mor, pembe, altın ve gümüş gibi renkler de alana hareket katmak için kullanabileceğiniz diğer seçenekler. Örneğin siyah beyaz mobilyalar ile döşediğiniz evinize gümüş rengi aydınlatma ürünleri alabilir ya da bu renkte dekoratif ürünleri tercih edebilirsiniz. Yani yoğunluğu siyah ve beyaz üzerine kursanız da farklı renklerden yardım almaktan çekinmeyin!

Mobilyalarınız Kadar Duvarlarınız da Önemli

Elbette evinizi dekore ederken seçtiğiniz mobilyalar oldukça önemli. Fakat duvarlarınızın yarattığı etki de en az mobilyalarınız kadar değerli. Peki, duvar dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken noktalar neler?

Eğer mobilyalarınız beyazsa duvarınızı siyaha boyamayı düşünebilir ya da siyah beyaz duvar kâğıtlarını tercih edebilirsiniz. Fakat alanınız küçükse bu durumda duvarlarda siyah tercih etmek, alanın daha dar olduğu izleniminin oluşmasına sebep olabilir. Böyle bir durumda da duvarları siyaha boyayabilir ve beyaz renk ağırlıklı tablolar ya da aynalar ile duvarları süsleyebilirsiniz. Beyaz tablolar; duvarların siyah olması nedeniyle oluşabilecek sıkıcı algıyı kırabilir, aynalar ise alanı daha geniş gösterebilir. Eğer mobilyalarınız siyahsa duvarlarınızda beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Beyaz rengin sıkıcı durabileceğini düşünüyorsanız duvarlarınızı taş desenli beyaz duvar kağıtlarıyla süsleyebilir, siyah beyaz resim ve fotoğraflarla alanı hareketli kılabilirsiniz.

Siyah Beyaz Duvar Dekorasyonu
Mobilyalarınız sadece siyah ya da sadece beyaz olabilir, ama bu iki rengi farklı şekillerde kullanmak da siyah beyaz ev dekoru yaparken yararlanabileceğiniz bir ipucu. Mesela koltuklarınız beyazsa kol kısımlarını siyah yapabilirsiniz. Zeminlerde tek renk tercih etmek yerine her iki rengi de birleştiren geometrik desenli halı ve kilimleri tercih edebilirsiniz. Bu kullanımda sınırların dışına çıkmak serbest! Mesela salonda ya da oturma odasında kanepe ve berjerler de birbirine yakışan iki rengi tercih etmek, son yıllarda hemen hemen her eve girmiş bir trend. Siz bu trendi, farklı mobilyalarda farklı şekilde uygulayabilirsiniz.

Mutfaklarda ve Banyolarda da Siyah Beyaz Dekorasyon Gözde

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu
Siyah ve beyazı buluşturan çift renk dolaplar uzun zamandır popülerliğinden hiçbir şey kaybetmedi ve kaybedecek gibi de gözükmüyor! Mutfak dolaplarınızı siyah ve beyaz renklerde tercih edebilir; siyah kilimler ve siyah beyaz mutfak aksesuarları ile alanı destekleyerek bu dekorasyonu muhteşem bir şekilde evinizle buluşturabilirsiniz. Ayrıca ankastre mutfak setleri de siyah beyaz dekorasyonu uygulamanız konusunda en büyük yardımcılarınızdan olabilir!

Siyah Beyaz Banyo Dekorasyonu
Banyoda siyah kullanılmaz! demeyin; Ev dekorasyonu trendleri, siyah rengin artık banyolarda da hüküm süreceğini söylüyor! Banyo dolaplarının yanı sıra, banyo aksesuarları, tekstil ürünleri ve elbette ki tercih ettiğiniz seramikler sayesinde alanı dikkat çekici bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Evinizi siyah ve beyazın çarpıcı birlikteliği ile dekore etmek güzel fikir! Evinizin dekorasyonunu yaparken ihtiyacınız olan her şey Koçtaş’ta!