Mutfak Depolama Tavsiyeleri

İşte size mutfağınız için depolama tavsiyeleri...

Mutfak Depolama Tavsiyeleri İşte size mutfağınızı düzenlerken daha az harcamak, daha az ziyan etmek ve stres olmadan kullanmak için beş depolama tavsiyesi…

Eğer mutfağında daha rahat hareket edebilmeyi düşleyen biriyseniz, bu akıllı depolama çözümleri her türlü dekora ve stile uyum sağlayabilir, mutfağınızdaki alanı maksimuma çıkarabilmek için oldukça güzel ve etkili çözümlerin bir kombinasyonu.

Hadi bu akıllı çözümlere bir göz atın; Bu çözümlerden biri ya da birkaçı sizin mutfağınızın da anında daha geniş bir alan haline gelmesine yardımcı olabilir!

Mutfak Depolama Tavsiyeleri

Gruplayın

Yağ ve soslar için kullandığınız uzun şişeleri bir arada tutmak ve mutfak dolabınızın içini temiz tutmak için birer sepet kullanın. Sepetlerinizi yemek zamanına göre organize edin, böylece yemek malzemelerini ararken zaman kaybetmezsiniz. Sepetler sayesinden alerjisi olanlar için “uyumlu yiyecekleri” bir arada tutun.

Mutfak Depolama Tavsiyeleri

Çekin ve seçin

Bütün konserve, sos ve baharatlarınızı tek bakışta görmek için hepsini bir çekmeceye yerleştirin. Böylece en arkadaki malzemelere bile kolayca ulaşabilir, istiflerken cambazlık yapmak zorunda kalmazsınız. Konservelerinizi düzenli tutmak için çekmece içi separatörlerini kullanabilirsiniz.

Mutfak Depolama Tavsiyeleri

Üzerine bir raf koyun

Kavanozları ve farklı boydaki diğer malzemeleriniz için ekstra katmanlar yaratmak için dolap içi düzenleyiciler kullanın. Tel sepet de ayrıca depolama alanını arttırır ve makarna ve erişte paketleri gibi daha düz yiyecekleri yerleştirebilirsiniz.

Mutfak Depolama Tavsiyeleri

Kapak üstünde saklayın

Atıştırmalıkları ve sos paketlerini dolap kapağının iç tarafına kancalar ve klipsler yardımıyla asın, böylece kolayca bulabilirsiniz. Haftalık yemek planınıza sadık kalmak için alışveriş listenizi de kapağa yapıştırın. Kancalı duvar askılarının üstüne herkesin kendi atıştırmalık paketlerini alması için isimler (ya da hatırlatmalar) yazabilirsiniz.

Mutfak Depolama Tavsiyeleri

Şeffaf depolama

Şeffaf kaplar alışverişinizi daha isabetli yapabilmeniz, fazla harcamadan kaçınabilmeniz ve daha az yiyecek tüketmeniz için size ne kadar yiyeceğiniz olduğunu gösterir. İsterseniz her saklama kabını etiketlendirebilirsiniz ve üzerlerine son kullanma tarihlerini yazabilirsiniz. Böylece tekrar stoklama yapmanız gereken zamanı takip etmeniz kolaylaşır.

IKEA düzenli mutfak isteyenlere birçok alternatif sunuyor. Sizde mutfağınız için pratik çözümler arıyorsanız IKEA mutfak aksesuarlarını buradan görebilirsiniz.

Önceki İçerikMontessori Nedir? Montessori Yatak Modelleri
Sonraki İçerikBanyonuz İçin 12 Dekorasyon Fikri