Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Modern tarzı sevenlerin ve yeni evli çiftlerin de gözdesi olan köşe takımı modelleri her şeyden evvel rahat oldukları için tercih ediliyor.

KÖŞE TAKIMI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
Köşe takımı özellikle son dönemde yeniden favori oldu. Hem şık hem trend hem de kullanışlı olan köşe takımı modelleri hemen her markanın kreasyonunda yer alıyor. Salonda, oturma odalarında, mutfaklarda, yani evin her odasında kullanılabilen köşe koltuk takımları özellikle rahatına düşkün kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bilhassa “L” koltuk takımları metrekaresi küçük alanlara kolaylıkla uyum sağlıyor. Modern tarzı sevenlerin ve yeni evli çiftlerin de gözdesi olan köşe koltuk modelleri her şeyden evvel rahat oldukları için tercih ediliyor.

Köşe takımı alırken nelere dikkat edilmeli?
Gelin birlikte inceleyelim…

Tarzınızı Belirleyin…
Köşe takım modelleri klasik, modern, spor pek çok değişik tarzda olabilir. Nasıl bir tarz istediğinize karar vermeli ve seçtiğiniz tarzın evin diğer eşya ve aksesuarlarına ve evin genel havasına uyup uymadığına dikkat etmelisiniz.

Konfor önemli…
Köşe takımı alırken ilk dikkat edilmesi gereken bir diğer husus rahat olmasıdır. Oturma alanlarının geniş ve ergonomik olmasına, kumaşın düzgün kaplanmış olmasına, gereksiz çıkıntı olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Köşe bağlantılarının ve dikiş kısımlarının da muntazam şekilde birleştirilmiş olması diğer önemli husus. Koltuğun şıklığı kadar rahat bir oturma alanı sağlaması da mühim. Koltuğun kolçak ve kanatlarının ideal yükseklikte olması ve dolgu malzemesinin yeterli miktarda olması gerekiyor ki zaman içinde çöküntüler oluşmasın. Koltukta özellikle arka oturma kısmının rahat olup olmadığı da mutlaka dikkatle test edilmeli.

Kumaş seçimi…
Ve elbette koltukta kullanılan kumaşın cinsi… Kumaşın kaliteli ve dayanıklı olması da uzun süre ve konforlu kullanım için gerekli bir nokta. Köşe takımınızda desenli ve hareketli bir kumaş tercih ediyorsanız desenlerin dikişlerle uyumlu olmasına, desenlerin ortalanmış olmasına, kumaşla koltukta kullanılan ahşabın renginin birbirine uyuyor olmasına dikkat edilmeli. Dikişlerle çizgiler arasında bir dengesizlik olmamalı. Her zevk ve ihtiyaca uyan köşe koltuk takımı muhakkak vardır. Önemli olan ne istediğinizi bilmeniz ve evin diğer mobilya ve aksesuarlarıyla uyumlu bir seçenek tercih etmeniz. Köşe takımınızı aldığınız firma aynı zamanda kendi üretimini de yapan bir firmaysa hayalinizdeki bir tasarımı da yine sizin seçtiğiniz kumaş ve renkle tasarlayabilmektedir. Kendi tasarımını yapmayan firmalarda da kumaş kartelası bulunmaktadır. Beğendiğiniz renk ve desendeki kumaştan sipariş vererek istediğiniz seçeneği kendiniz oluşturabilirsiniz.

Fonksiyonellik…
Köşe takımının ebatları; Köşe takım modelleri istediğiniz ebatta olabilirler. Ama seçtiğiniz mobilya ile mobilyayı konumlandıracağınız alanın uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer mobilyayı yerleştireceğiniz alan büyükse büyük bir köşe takım tercih etmelisiniz.

DOĞTAŞ KÖŞE TAKIMI MODELLERİ
Bugün hemen her markada köşe takımı modelleri bulmak mümkün. Doğtaş köşe takımları da kullanışlı ve stil sahibi özelliği ile mobilya alma aşamasında olanların tercih listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle küçük metrekareli evler için son derece kullanışlı bir seçenek olan köşe takımları değişik +renk, ebat ve stilde tasarlanarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Özgün hatlar, kıvrımlı hatlar, yumuşak yahut keskin hatlar; fonksiyonel, sade veya gösterişli çizgilerle birleşerek Doğtaş köşe takımları imzası altında buluşuyor.

STİL SAHİBİ EVLERE Tarz Sahibi Koltuklar… Sizi, DOĞTAŞ’ın tarz yaratan ve ilham veren dünyasına davet ediyoruz. DOĞTAŞ Koltuk Takımları yazımızı buradan okuyabilirsiniz.