Banyonuz İçin 12 Dekorasyon Fikri

Banyo Dekorasyon Fikirleri. Güne daha canlı başlamak, sakinleşmek, dinlenmek ya da yorucu bir günün stresini atmak için çoğumuz kendimizi banyoya atarız. Peki ya banyonuzu hem kataloglardan fırlamış gibi gösterecek hem de banyo keyfinizi iki katına çıkarak 12 dekorasyon fikrine ne dersiniz?

Bitkilere Banyonuzda Yer Açın

Bulunduğu her yerde farklı bir atmosfer yaratan bitkilere banyonuzda da yer açın. Banyonuzun renklerine uygun saksılar kullanırsanız sonuç çok daha mükemmel olacaktır.

Basamak Raflar

Sıradan banyo dolaplarının pabucunu dama atan basamak raflar. Özellikle internette oldukça uygun fiyat ve çeşitte bulabileceğiniz bu rafları birazcık el emeği ile dilerseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Tabii birazcık marangozluk bilmek gerekiyor.

Basamak raf deyip geçmeyin banyonuzun en gözde aksesuarı olabilir!

Üstelik kendiniz yapmak isterseniz hem fazla emek istemiyor hem de maliyeti de oldukça uygun. Ayrıca basamak kısımlarına monteleyeceğiniz sepetler dolap ihtiyacınızı da karşılayabilir.

Sade Ve Doğal Duvar Rafları

Özellikle banyonuz küçükse sade ve doğal duvar rafları ihtiyacınız olan şey olabilir. Duvarlara yerleştireceğiniz raflarla hem alandan tasarruf edebilir hem de farklı bir stil yakalayabilirsiniz. Üzerini de dekoratif bir kaç aksesuar ile tamamlarsanız sonuç çok daha güzel olacaktır. 🙂

Karmaşıklığa Son

Malzeme kutularının üzerine uygulayabileceğiniz dekoratif yazılarla hem karışıklığa son verin hem de kendi stilinizi yaratın. Bu fikri özel yazı kalemleri ile yapabileceğiniz gibi stickerlardan faydalanarak da yapabilirsiniz.

Kendin Yap

Boş kavanozlarınızı boyayıp süsleyerek kendi banyo setinizi kendiniz yapabilirsiniz. Geri dönüşüm hiç bu kadar güzel olmamıştı. Ufak tefek dokunuşlarla boş kavanozlar şık bir aksesuara dönüşebilir. Bu yöntem biraz uğraştırıcı olsa da sonuç gerçekten denemeye değer.

Renk Ve Desen

Desenli ya da renkli bir duş perdesi ile banyonuzun tüm atmosferi değişebilir!

Farklı Düşün! Uygula

Tüm banyonuzu aynı renk ya da desende karo ile döşemek yerine bir kısmında farklılık yapın.

Alışılmışın Dışına Çık

Banyo mobilyalarınızın alışılmışın dışında olmasını istemez misiniz? Cevabınız evetse tek ihtiyacınız; bir kaç tahta kasa. Üstelik uğraşmak istemezseniz boyamanıza bile gerek yok. Çünkü doğal halleri bile oldukça dekoratif.

Renkli Duvar Yazıları

Renkli duvar yazıları banyolara da taşıyor. Bu yazıları; metal, alçı, sert karton gibi farklı materyalleri kullanarak oluşturabileceğiniz gibi tahta parçalarından dilediğiniz şekle göre kestirip, renklendirerek de yapabilirsiniz.

Olmazsa Olmaz Çerçeveler!

Çerçevelerin içlerini ise konsepte uygun çeşitli görsel ve yazılarla doldurarak eğlenceli bir hava yaratabilirsiniz.

Coll Ol

Daha cool bir hava isteyenler içinse bu yöntem oldukça başarılı. Son dönemin oldukça popüler trendi kara tahta dekorasyonu ile boyadığınız kapınızın üzerini, misafirlerinizden yazıyla doldurmasını isteyerek onlara eğlenceli bir deneyim de yaşatabilirsiniz.

Dene Ve Gör

Peki ya sıkıcı ve sıradan duşa kabinlere farklılık getirmek istemez misiniz? Suya dayanıklı stickerlar ve bantlar size oldukça yardımcı olacaktır.

Önceki İçerikMutfak Depolama Tavsiyeleri
Sonraki İçerikKöşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?